O czym trzeba pamiętać wybierając lampy stojące?

lampka na stół

Wybierając lampę stołową należy pomyśleć o formie i konstrukcji. Idealnie dobrana lampa sprawi, że pomieszczenie nabierze niebanalnego charakteru. Źle dobrana potrafi zniszczyć wystrój pokoju. Jak wybrać idealną lampę stołową?

Styl jest ważny


Pierwszym elementem, na którym należy się skoncentrować wybierając lampę stołową do salonu jest styl lampy, który musi być dopasowany do wnętrza. Tylko mieszkanie, które jest wyposażone w dodatki harmonizujące z wnętrzem będzie gustowne i eleganckie.

Mieszkanie w stylu skandynawskim będzie idealnie wyglądało, gdy lampa stołowa będzie miała drewnianą podstawę, a abażur w naturalnych, stonowanych kolorach. Mieszkanie industrialne współgra z lampami wykonanymi z metalowych elementów. Klosz nie jest konieczny. Żarówka również może wyglądać bardzo dekoracyjnie.

Nowoczesne salony bardzo gustownie wyglądają, gdy zdobią je lampy stołowe o szklanej podstawie. Chromowany metal również jest interesujący.

Mała czy duża?


Rozmiar lampy stołowej to kolejny element, który ma znaczący wpływ na jej wygląd. Lampa na stół do małego pokoju dziennego nie może być duża. Będzie przytłaczała wnętrze. Do salonu, który jest przestronny można pokusić się o lampę, która ma wysoką podstawę i pokaźny klosz.

O wielkości lampy powinnyśmy zdecydować, gdy podejmiemy decyzję, gdzie ma stać. Lampy ustawione na komodach oraz szafkach bardzo często stoją pod ścianami. Jest to miejsce, gdzie duża lampa będzie wyglądała atrakcyjnie. W dużym salonie mała lampa stołowa ustawiona pod ścianą może być niewidoczna.

Jak wybrać abażur?


Kolejnym ważnym aspektem jest wybór abażura. To właśnie dzięki niemu lampa staje się charakterystyczna.

Bardzo ważny jest rozmiar klosza. Powinien on być co najmniej 6 cm mniejszy niż podstawa lampy. Klosz cylindryczny jest bardzo bezpiecznym wyborem. Musimy pamiętać, że im mniejsza jest średnica abażura, tym mniej światła będzie dawała lampa. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.elampy.pl/123-stolowe