Modne wyposażenie – bankierska lampka na biurko

lampa-biurkowa-flex-903-biala

Praca przy biurku wymaga zastosowania ergonomicznych rozwiązań, takich jak blat na odpowiedniej wysokości, czy dopasowanie krzesła do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Niemniej istotne jest właściwe oświetlenie. Zaopatrując się w lampkę na biurko, można rozważyć egzemplarz, który nada całemu pomieszczeniu nuty nowoczesności. Mowa o urządzeniu w stylu bankierskim.

Jak wygląda bankierska lampka na biurko?

Biurkową lampkę z charakterystycznym, podłużnym kloszem w kolorze szmaragdowym każdy zapewne kojarzy z filmów amerykańskich. To klasyczna wersja podręcznego oświetlenia z mosiężną podstawą i szklanym kloszem nierzadko o białym zabarwieniu. Zaprojektowana przez amerykańskiego inżyniera o nazwisku McFaddin, znalazła zastosowanie głównie w instytucjach finansowych. To właśnie dlatego jej potoczna nazwa brzmi: bankierka. Wielu ludzi łączy bankierkę również z czytelnią lub biblioteką.

Bankierka – wyznacznik elegancji

Lampki biurkowe mają po prostu spełniać swoją funkcję: dawać dobre światło, a tym samym stwarzać korzystne warunki do pracy. Szczególnie w obecnych czasach jest to bardzo ważne, gdy większość ludzi pracuje zdalnie w domach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zadbać o ponadczasową aranżację wnętrza swojego gabinetu.

Bankierska lampka to ikona elegancji i wyznacznik dobrego gustu. Postawiona na biurku dodaje miejscu pracy powagi i majestatyczności. Klasyczny design oraz ruchomy klosz w uspokajającym zielonym odcieniu to jej główne walory. Misterne wykończenia na podstawie z mosiądzu czynią z niej nietuzinkowy gadżet i gwarantują długoletnie użytkowanie.

Lampa bankierka doskonale prezentuje się na drewnianym biurku i świetnie współgra z takimi elementami wystroju jak: kulki Newtona, antyczny globus, szklany przycisk do papieru, czy sekretarzyk w stylu kolonialnym. Więcej informacji jest na stronie: https://www.elampy.pl/141-biurkowe