Przytulne wnętrze? Sięgnij po dywan!

dywan kolibri

Dywan gwarantem przytulności wnętrza

Często mówi się, że dobry przepis na przytulne mieszkanie, to odpowiedni dobór rozmaitych dodatków i trafne ich połączenie. To one nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru i znacząco wpływają na to, czy przestrzenie stają się przyjazne dla oka, czy zyskują na wyglądzie. Dużym wyzwaniem jest ze smakiem urządzić przestrzenny dom czy mieszkanie, nie używając przy tym żadnych dodatków lub redukując znacząco ich liczbę.

Jednym z istotnych elementów, z którego nadal nie rezygnują projektanci wnętrz, są dywany. O ile w dzisiejszych czasach nie możemy już mówić o ciężkich, topornych wykładzinach wielkich rozmiarów, o tyle ciężko wyobrazić sobie podłogi mieszkań całkowicie pozbawione choćby symbolicznej wielkości, gustownych dywaników. Skoro mowa już o gustach, dla nikogo z pewnością nie zabraknie inspiracji na rynku. Ten oferuje bowiem wielorakie kształty, faktury i wzory, które zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających klientów.

dywan kolibri

Co to jest dywan kolibri i dla kogo będzie dobrym wyborem?

Ich na pozór tajemnicza nazwa wzięła się od kolibra, którego powszechnie uznaje się za najmniejszego i najbardziej ruchliwego ptaka na ziemi. Dywany kolibri swoją kolorystyką – zwykle spotkamy w tej kategorii barwy szarości, wyblakłej zieleni i żółte – mają bezpośrednio nawiązywać do natury. Równie ważne są wzory najczęściej spotykane na materiale, które generalnie określić można jako regularne, powtarzalne i proste. Wszystkie elementy obecne na dywanach kolibri, przywodzić mają na myśl spokój i środowisko naturalne oraz występujące w nim zwierzęta, rośliny, w tym najpopularniejsze kwiaty i drzewa. 

Dywan kolibri będzie doskonałym wyborem dla osób lubiących rozwiązania kojarzące się z naturą, które pragną, by ta zagościła w ich domu na stałe. Ponieważ nazwa kolibri odnosi się raczej do motywu niż materiału wykonania dywanu, miłośnicy konkretnych rodzajów wykładzin (np. dywanów shaggy, z długim włosiem, akrylowych) bez wątpienia znajdą coś dla siebie.