Ścianki prysznicowe – czym się charakteryzują?

Tym, co wyróżnia ścianki prysznicowe jest duża dostępność, design, nowoczesne technologie stosowane podczas ich produkcji oraz montażu, a także bardzo dobry stosunek jakości produktów do ich ceny. W związku z tym wiele osób, które aranżują łazienkę decyduje się właśnie na ściankę, a nie na kabinę. Warto wiedzieć, że ścianki prysznicowe można montować nie tylko na brodziku, ale także na podłodze.

Dzięki możliwościom, jakie daje nowoczesna technologia przy użyciu ścianki można zbudować elegancką oraz komfortową kabinę, która będzie nie tylko estetyczna, ale także funkcjonalna. Co więcej, istnieje również możliwość pokrycia powierzchni ścianki specjalną powłoką, która znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Po pokryciu ścianki opisywaną powłoką po kąpieli wystarczy spłukać ściankę wodą, aby zachowała ona idealną czystość i połyskiwała. 

Ścianka prysznicowa – rozwiązanie dla każdego

Warto wiedzieć, iż ścianki prysznicowe sprawdzają się w każdym mieszkaniu niezależnie od tego, jak jest urządzony. Można znaleźć wiele typów ścianek, które są minimalistyczne i doskonale wpasowują się w aranżację danego wnętrza jednocześnie nie zabierając przestrzeni pod względem wizualnym. Co więcej, ścianki prysznicowe są ekonomicznym rozwiązaniem – dobrej jakości ściankę można kupić już za kilkaset złotych.

Rodzaje ścianek prysznicowych

Na rynku można dostać ścianki różnego typu. Warto tu wymienić między innymi rodzaj Walk In, czyli najprostsze ścianki pojedyncze, które wyróżniają się elegancją i są minimalistyczne. Pasują do każdego wnętrza i doskonale wtapiają się w całość. Kolejnym typem są ścianki Walk In Fix z czarnymi profilami, czyli modele o wyjątkowo intrygującym designie.

Są one subtelne, ale charakterne i nadają łazienkom wyjątkowego wyrazu. Warto wspomnieć także o klasycznym typie Walk In Fix, który zapewnia wspaniały efekt wizualny, Walk In Fix z ruchomym skrzydłem oraz Walk In Fix ze stałą ścianką boczną.