Wybór łóżka do pokoju dziecka

łóżka piętrowe dla dzieci

Znalezienie odpowiedniego łóżka do pokoju dziecka niejednokrotnie spędza sen z powiek rodziców. Podstawowym kryterium jest wiek dziecka oraz stopień jego samodzielności. Na rynku meblarskim wybór jest ogromny. Łóżko dziecięce oprócz podstawowych cech jak solidność wykonania, funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz wygoda powinno również cieszyć nowego posiadacza. Osobiście nie znam dziecka, które nie marzy o posiadaniu łóżka piętrowego!

Łóżko piętrowe w dziecięcym pokoju.

Organizując przestrzeń w pokoju przeznaczonym dla dwójki dzieci bardzo istotne znaczenia ma optymalne wykorzystanie przestrzeni jaką mamy do dyspozycji. Jeżeli nie mamy do dyspozycji dużego pokoju, wybór takiego łóżka piętrowego dla dzieci to strzał w  dziesiątkę dla rodzeństwa. Zajmuje ono o połowę mniej miejsca niż dwa pojedyncze łóżka, oszczędzając pozostałą część pokoju na biurka i szafy. Z doświadczenia wiem, że górne łóżko zazwyczaj zajmuje starsze dziecko, ale nie musi to być regułą. Kwestię tę pozostawiam do uzgodnienia między głównymi zainteresowanymi jak i decyzji rodziców.

Łóżko piętrowe dla jedynaka

Czy to, że nie mam brata lub siostry wyklucza mnie z możliwości korzystania z łóżka piętrowego dla dziecka? Na całe szczęście nie. Łóżko piętrowe na antresoli będzie idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji. Miejsce do spania umieszczone jest na wysokości umożliwiającej wykorzystanie przestrzeni pod łóżkiem. Czy postawimy tam biurko, szafkę na ubrania czy też będzie to przestrzeń na urządzenie bazy pozostawiam woli rodziców i ich wyobraźni. Wybór materiału z jakiego wykonane jest łóżko pozostawiam rodzicom i oczywiście dziecku. Antresole produkowane są zarówno z drewna jak i z elementów stalowych. Wybór należy do Was.

Rodzice młodszych dzieci często obawiają się wybrać łóżko piętrowe dla swoich pociech z uwagi na bezpieczeństwo maluchów. W takim wypadku warto wybrać model z dodatkową barierką, którą po pewnym czasie można zdemontować. Innym, równie dobrym, rozwiązaniem w tej sytuacji będzie montaż siatki, która w znacznym stopniu uniemożliwia wypadnięcie.