Różnorodność stylów lat 60 XX wieku

fotel na płozach

Myślisz o ozdobie salonu czy sypialni, która będzie stanowiła zarazem miejsce wypoczynku? Cenisz sobie ponadczasowość rozwiązań? Uwielbiasz stylem nawiązywać do lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku? Wspaniale! Przemysł meblarski ma zatem dla Ciebie wspaniałą propozycję: fotel bujany.

Fotel bujany retro

Fotel bujany rodem z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku powinien:
– odznaczać się soczystością barw,
– posiadać plastikowe elementy, gdyż epoka ta upodobała sobie dodatki i elementy wykończenia wykonane właśnie z tego materiału (jest to spowodowane spopularyzowaniem wyrobów plastikowych około połowy XX wieku jako alternatywy dla wyrobów ceramicznych, szklanych czy porcelanowych, a niejednokrotnie także drewnianych czy metalowych),
– onieśmielać mnogością geometrycznych figur i kształtów, czasem na pierwszy rzut oka w ogóle do siebie nie pasujących.

Fotel bujany vintage

Osoby zafascynowane stylem lat sześćdziesiątych wiedzą, iż styl retro nie jest jedyną możliwością nawiązania do stylu życia w tamtych czasach. Drugą, niemniej atrakcyjną opcją jest wybór fotela bujanego vintage. Mebel w tej wersji urzeknie jednolitością kolorów (vintage stanowi połączenie stonowanych i chłodnych barw, co możemy z kolei złożyć na karb inspiracji stylem pochodzących z północnych obszarów Europy – ze Szwecji i Norwegii). Z pewnością znajdzie on zwolenników wśród konsumentów, którzy cenią sobie raczej skromność i prostotę.

fotel bujany

Lata 60 ubiegłego wieku to był szalony czas w życiu wielu ludzi. Z tego powodu chcą oni otaczać się meblami i bibelotami przywodzącymi na myśl wystroje wnętrz sprzed pięćdziesięciu lat. Producenci takich gadżetów oferują do wyboru dwa style: pełne soczystych kolorów retro i chłodne, aczkolwiek gustowne vintage, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś, co w pełni odpowiada jego gustom.