Jaki stół ogrodowy wybrać?

stół ogrodowy

Dobrze urządzony ogród to idealne miejsce do relaksu i wspólnego spędzania czasu z bliskimi osobami. Otoczenie roślin i śpiewu ptaków sprzyja odprężeniu i wyciszeniu zmysłów, a odpowiednio dobrane meble ogrodowe pozwalają cieszyć się tym w wygodny sposób. Jednym z niezbędnych dodatków do każdego ogrodu jest stół. To prosty dodatek, który może całkowicie odmienić korzystanie z zielonej przestrzeni. Jaki stół ogrodowy warto wybrać?

Stół ogrodowy – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Zakup stołu ogrodowego często wymaga sporego przemyślenia. Warto zastanowić się, do czego będzie on wykorzystywany, aby dobrać do tego idealną wielkość i materiał, z jakiego będzie wykonany. Wielkość w głównej mierze zależy od tego, czy planuje się urządzać obiady, czy inne większe spotkania w ogrodzie. Jeśli tak, to warto uwzględnić, ile osób zazwyczaj uczestniczy w takich posiłkach, aby każdy mógł się spokojnie zmieścić. Jeśli stół będzie służył wyłącznie do odłożenia książki czy kubka z kawą, to o wiele lepiej sprawdzi się mniejszy stolik, który będzie pełnił również formę dekoracyjną. 

stolik ogrodowy

Z jakiego materiału powinien być zrobiony stół ogrodowy? 

Stół ogrodowy powinien być przede wszystkim stabilny, aby bez obaw można było na nim ustawiać rzeczy. Niekoniecznie sprawdzą się tu słabej jakości tworzywa sztuczne, które przy mocniejszym wietrze będą się przewracać. Zdecydowanie lepiej stawiać na metal lub drewno. Metalowa konstrukcja zagwarantuje pełną stabilność, a sam blat stołu może być nawet szklany. Drewno również będzie wystarczająco ciężkie, aby nie ulegać zmianom pogody, jednak warto pamiętać, że im cięższy stół, tym trudniej będzie go przesuwać. Aby mebel był nieco lżejszy, można rozejrzeć się za stołami aluminiowymi, które przypominają metalowe, ale są nieco mniej wytrzymałe.