Jakie plakaty do salonu wybrać?

Plakaty do salonu to współczesne dekoracje, które cieszą się ogromną popularnością. Dodają wnętrzu przytulności, domowego klimatu. Wprowadzają nieco artystycznego charakteru, pozwalają lepiej wyrazić osobowość domowników czy po prostu uzupełniają aranżację wnętrza. Oprócz plakatów przedstawiających ciekawe motywy czy wzory, na ścianach znajdują się również plakaty z cytatami, tekstami motywacyjnymi czy wyznaniami.

Plakaty do salonu z napisami

Popularnym trendem w świecie aranżacji wnętrz są nowoczesne plakaty do salonu z różnego rodzaju napisami. W ich treści mogą się między innymi znaleźć:

  • kodeks domowy,
  • ulubione cytaty,
  • motywujące hasła,
  • żartobliwe zwroty,
  • wyznania miłosne.

Zwykle tego rodzaju napisy umieszczane są na kolorowym tle, a czcionka przybiera fantazyjne wzory. Minimalistyczne wersje plakatów z napisami zawierają napis wykonany prostą czcionką w czarnym kolorze na białym tle.

Plakat do salonu zgodny z aranżacją wnętrza

Planując wybór plakatu, należy przede wszystkim dopasować go do wystroju konkretnego wnętrza uwzględniając odpowiednią kolorystykę, jak i styl wykonania. W klasycznie urządzonym salonie idealnie pasują reprodukcje znanych malarzy, w tym takich jak Gustaw Klimt. Dzięki nim można na co dzień obcować z wyjątkową sztuką i wprowadzić do wnętrza nieco elegancji i dobrego gustu. 

Plakaty do salonu mogą też przedstawiać obrazy współczesnych artystów. W skandynawskich wnętrzach na pierwszy plan wysuwają się delikatne, pastelowe kolory. Z kolei minimalistyczne współgrają z oszczędną formą i jednolitymi kolorami, choć wyraziste barwy plakatu mogą stanowić mocny akcent wystroju.