Kinkiety ścienne – nie tylko do wnętrz loftowych

LAMPA ŚCIENNA KINKIET

Przyjęło się, że fani wnętrz loftowych i industrialnych montują na wszystkich ścianach kinkiety ścienne. Trzeba przyznać, że tego rodzaju oświetlenie doskonale sprawdza się w takich prostych, minimalistycznych aranżacjach. Nie oznacza to jednak, że fani wnętrz w stylu skandynawskim lub glamour nie znajdą w dobrych sklepach z oświetleniem modnych, efektownych lampek, które idealnie dopasują się do każdej aranżacji wnętrza.

Kinkiety ścienne – jakie wybrać?

Jeżeli chodzi o kinkiety, to wybór w sklepach naprawdę jest duży. Klienci mają więc olbrzymie ułatwienie, gdy chcą dopasować takie lampy do oświetlenia, które znajduje się już u nich w domu. Wystarczy dobrać kinkiet z kryształami do żyrandola kryształowego, by stworzyć we wnętrzu spójną i harmonijną kompozycję. Jeżeli jest się fanem stylu skandynawskiego, to można wybrać lampy drewniane w subtelnych kolorach. W takim przypadku oświetlenie nie powinno kosztować więcej niż kilkadziesiąt złotych.

Co najczęściej wybierają klienci?

Tak naprawdę wybory klientów jeżeli chodzi o takie lampy są niezwykle zróżnicowane. Jedni decydują się na kinkiety klasyczne,
inni kupują kinkiety stylizowane (np.: modele stworzone pod aranżację w stylu rustykalnym, skandynawskim, retro lub loftowym), jeszcze inni wybierają kinkiety odporne na wilgoć (idealne do łazienki). Bez problemu można znaleźć również kinkiety, które pasują do pokoju dziecięcego, jadalni, a nawet minimalistycznego korytarza. Trzeba jednak przyznać, iż te proste, nieprzekombinowane modele sprawdzają się lepiej, od tych bogato zdobionych lamp. Dlatego poleca się klientom, by nie wybierali kinkietów z frędzlami, piórami, kryształami lub mosiężnymi ozdobami, gdyż za kilka lat mogą one nie pasować już do trendów wnętrzarskich. Dobranie do takich lamp innego oświetlenia również może być niezwykle problematyczne.