A może by tak pomyśleć o zegarze ściennym do salonu w stylu retro?

ZEGAR ŚCIENNY MC90100 50CM

Każdy, kto ceni sobie piękno aranżacji swojego domu lub mieszkania wie, że dekoracja salonu zawsze była i jest prawdziwym wyzwaniem. Może więc czasem warto postawić na oryginalne i funkcjonalne dodatki, które wzbogacą klasycznie urządzone wnętrze? A jeśli tak, to z pewnością warto postawić na… zegar ścienny.

Z mapą świata nie można się zgubić

Ozdobny, a zarazem klasycznie zaprojektowany zegar ścienny do salonu, powinien wyróżniać się jakąś niepowtarzalną i wyjątkową dekoracją. Czymś takim może być stylizowana na późny renesans mapa świata. Oczywiście – w przeciwieństwie do tamtych czasów – będzie ona kompletna i rzetelna. Naturalnie można ją też zastąpić innymi wzorcami z epoki, takimi jak np. motywem róży wiatrów lub kompasu.

Klasycznie urządzony zegar

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ładnie prezentujący się zegar ścienny do salonu, nie był urządzony w prosty, choć ekskluzywny sposób. Materiałem, które idealnie sprawdzi się do takich zadań jest drewno, które będzie idealnym tłem dla naturalnie wyglądających wskazówek i liczb. Jednego można być pewnym: taka aranżacja sprawdzi się w każdym, salonowym wnętrzu i to niezależnie od tego, czy jest ono urządzone w stylu klasycznym, czy też przypomina bardziej klimaty retro.

Zegary dworcowe – również i one mają swój urok

Klasyczne, dworcowe zegary to z pewnością coś, co ucieszy prawdziwych miłośników kolei. Co ważne, jest to propozycja skierowana nie tylko do nich. Z pewnością warto bowiem postawić na pięknie wyglądające, postindustrialne zegary ścienne do salonu, które przypominają swoje kolejowe odpowiedniki np. z przełomu XIX i XX wieku. No chyba, że ktoś preferuje socrealistyczne, kwadratowe zegary rodem z końcówki XX wieku.

Podsumowując, utrzymany w stylu retro zegar ścienny do salonu Tutumi wcale nie musi być nudny. I właśnie dlatego, będzie on świetną i funkcjonalną dekoracją.