Kiedy sprawdzi się łóżko dziecięce podwójne?

Podwójne łóżko dziecięce sprawdzi się w scenariuszach, w których dziecko często odwiedzają jego koledzy/koleżanki i zostają na noc, albo w przypadku rodzeństwa. Do wyboru mamy wiele modeli łóżek podwójnych stworzonych z myślą o najmłodszych więc nie mamy się o co martwić, że nie znajdziemy łóżka spełniającego nasze wymagania. 

Czy warto zakupić podwójne łóżka dla dzieci?

Podczas wyboru powinniśmy, uwzględni częstotliwość użytkowania dodatkowego materaca oraz samą wygodę. Jeśli druga część łóżka będzie używana okazjonalnie, wówczas lepszym wyborem będzie egzemplarz z wysuwanym materacem. Podobnie funkcjonuje łóżko rozsuwane, ale w tym wypadku górne łóżko jest podwyższone i mniej wygodne do wchodzenia czy schodzenia. Oczywiste jest, że podwójne łóżko z Interbeds zajmuje znacznie mniej miejsca niż dwa osobne łóżka. Zatem idealnie się sprawdzi w małych pomieszczeniach bądź, kiedy chcemy udostępnić więcej przestrzeni dzieciom do zabawy.

Zazwyczaj takie łóżka się kupuje, gdy dwója dzieci dzieli razem pokój. Dodatkowe łóżka może stać się alternatywą dla rodzeństwa, kuzynostwa czy przyjaciół, którzy czasami będą nocować u dziecka. Nawet jeżeli rodzeństwo ma osobne pokoje to czasami, chcą spać razem i taki dodatkowy materac będzie idealny. Natomiast, kiedy nie będzie używany, wówczas wystarczy schować go pod łóżko do szuflady. Coraz to nowsze modele oferują możliwość schowania materaca w taki sposób, że prawie jest niewidoczny. Jeżeli drugi materac będzie użytkowany prawie codziennie, to lepszy rozwiązaniem będą łóżka rozsuwane lub piętrowe. Nie ma znaczenie, jak często korzystamy z dodatkowego, materaca zawsze powinien być dobrej jakości, aby podczas korzystania był wygodny i przede wszystkim zdrowy.

Rodzaje i materiały

Na samym początku zacznijmy od wariantów, w jakich występują podwójne łóżko dla dzieci:

  • łóżko wysuwane z drugim materacem,
  • łóżko piętrowe,
  • łóżko rozsuwane,

Teraz przejdźmy do materiałów, jakie są wykorzystane do takich łóżek:

  • metal,
  • drewno,
  • płyta meblarska,
  • tapicerowane