Nowoczesne kinkiety do łazienki

kinkiety

W łazience spędza się niewiele czasu, jednak czynności tam wykonywane są ważne. Rano trzeba się wyszykować, zrobić fryzurę i makijaż. Wieczorem natomiast relaksacyjna kąpiel i przygotowania do snu. Dlatego oświetlenie łazienki jest bardzo ważne i należy odpowiednio dobrać lampy, aby wszystkie czynności mogły być wykonywane o każdej porze dnia i nocy.

Nowoczesny kinkiet do łazienki

Kinkiety łazienkowe (sprawdź takie) najczęściej montowane są nad lustrem lub w jego okolicach. Jednak coraz częściej projektanci polecają rozmieszczenie dodatkowego oświetlenia w kilku miejscach łazienki, aby stworzyć niepowtarzalny klimat. Najważniejsze naturalnie jest górne oświetlenie, które jest główne i bez niego ciężko byłoby funkcjonować. Jednak kinkiety łazienkowe mogą ozdobić pomieszczenie i pozwalają także na oszczędność. Można ich używać zamiennie z górnym oświetleniem, które zwyczajowo ciągnie znacznie więcej prądu ze względu na większą moc.

Jaki kinkiet łazienkowy wybrać?

Kinkiet do łazienki powinien pasować do wnętrza i głównego oświetlenia. Można wybrać cały zestaw składający się z lampy sufitowej i kinkietów. Osoby lubiące ciekawe rozwiązania powinny zdecydować się na różne modele lamp, dzięki którym będzie można zaaranżować niekonwencjonalnie wnętrze. Kinkiet łazienkowy przede wszystkim musi być wodoszczelny. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na parametr IP, który informuje, czy lampa jest odporna na wilgoć i wodę. W tym przypadku IP 44 lub wyższe będzie odpowiednie. Istotną rolę odgrywa barwa światła. Niektóre osoby lubią zimne kolory, a inne ciepłe. Główne oświetlenie powinno posiadać ciepłą żarówkę. W przypadku kinkietu można nieco poeksperymentować. Zimne światło doskonale pomoże przy robieniu makijażu czy zabiegach pielęgnacyjnych. Ciepłe dodatkowe oświetlenie stworzy romantyczny klimat, który będzie można wykorzystać podczas relaksującej kąpieli. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie niewielkich kinkietów przy wannie, których będzie można używać zamiennie z głównym światłem sufitowym.