Kabina prysznicowa kwadratowa czy wanna – co wybrać?

kabina prysznicowa polokragla 3

Kabina prysznicowa czy wanna? Pytanie to zadaje sobie wielu inwestorów podczas wyposażania nowej łazienki. Niestety odpowiedź nie jest w tym wypadku prosta, ponieważ oba te rozwiązania cechują się ciekawymi zaletami, lecz również poważnymi wadami. Kluczową jednak sprawą jest to, aby cechy te poznać.

Czy warto wybrać wannę?

Dlaczego warto wybrać wannę zamiast klasycznej kwadratowej kabiny prysznicowej? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że naprawdę świetnie się ona prezentuje w każdej łazience. Ładnie wyglądająca wanna nadaje wnętrzu stylu i charakteryzuje. Co więcej, umożliwia ona cieszenie się cudownymi, relaksującymi kąpielami, dzięki czemu możliwe jest bardzo wygodne wypoczęcie po trudnym dniu.
Jakie są wady takiego rozwiązania? Przede wszystkim wymienić tu trzeba to, że wanna nie może zostać użyta w mniejszych łazienkach, ponieważ zajmuje zbyt wiele miejsca. Co więcej, korzystanie z niej wymaga sporo wolnego czasu — trzeba ją najpierw napełnić wodą, umyć się w niej, a także spłukać. Wszystko to wymaga czasu.

Kabiny prysznicowe kwadratowe – charakterystyka

Klasyczna kabina prysznicowa 80×80 kwadratowa (taka: https://admix.pl/kabiny-prysznicowe-kwadratowe) to propozycja przede wszystkim dla tych osób, które cenią sobie oszczędność czasu oraz miejsca. Kabina ta zajmuje naprawdę niewiele miejsca w łazience, więc może być stosowana właściwie w każdym mieszkaniu. Co więcej, korzystanie z niej jest bardzo szybkie i bez większych problemów można wziąć szybki prysznic. Oczywiście korzystanie z takiej kabiny to także wymierne korzyści finansowe. Zużywa ona mniej wody, a to przekłada się na niższe rachunki.

Jak natomiast wygląda kwestia wad takiego rozwiązania? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że nie każdemu w takiej kabinie będzie wygodnie. Często jest ona za mała i może powodować to dyskomfort. Co więcej, trudno nazwać mycie się na stojąco komfortowym i relaksującym.