Lampy sufitowe – wybór i zastosowanie

Lampy sufitowe - wybór i zastosowanie

Postanowiłeś odświeżyć wnętrze swojego mieszkania? A może nadać styl pomieszczeniu? Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest lampa sufitowa. Dzięki temu rozwiązaniu oświetleniowemu pomieszczenie zyska wymarzony akcent i rozwiąże problem z oświetleniem.

Zalety oświetlenia sufitowego

Dlaczego współcześni projektanci preferują lampy sufitowe z elampy? Pod względem funkcjonalnym oprawy z mocowaniem sufitowym są wygodniejsze: nie zajmują przestrzeni życiowej, a mogą oświetlić sporą powierzchnię. Wzornictwo nowoczesnych opraw sufitowych jest tak różnorodne, że z łatwością można dobrać wariant do każdego wnętrza.

System montażu jest bardzo wygodny. Instalacja żyrandoli lub innych opraw sufitowych może sprawić kłopot osobie, która nie zna się na elektryczności. Światło może podkreślać dostojność sufitu lub ukrywać jego wady, kierując je w dół.

Jak wybrać lampę sufitową?

Oprawa sufitowa powinna być zaprojektowana zgodnie z ogólnym stylem pomieszczenia. Oprawa sufitowa może być również stosowana jako elegancka oprawa sufitowa, ale jeśli ktoś woli, może ją zaakcentować, wybierając jaśniejszy kolor lub niekonwencjonalny styl. Lampy w różnych modelach są odpowiednie do zwykłych sufitów. W przypadku sufitów podwieszanych lub napinanych dobrym rozwiązaniem są wbudowane żarówki lub miniaturowe lampki pod sufitem.

Do pokoju dziecięcego należy wybrać prostą i bardzo wytrzymałą oprawę oświetleniową. Ważne jest, aby nie było żadnych małych części, żadnych luźnych elementów, ani potłuczonego szkła lub plastiku. Pokój dziecka to najbardziej nieprzewidywalne miejsce w domu, dlatego Twoim zadaniem jest zapewnienie mu jak największego bezpieczeństwa. Natomiast w przypadku salonu i dużego holu warto sięgnąć po najbardziej niezwykłe rozwiązania, od powściągliwej klasyki po krzykliwą awangardę.