Lustro ścienne okrągłe – zjawiskowa i niecodzienna dekoracja

Lustro okrągłe ścienne musi znaleźć się w każdym mieszkaniu. Warto zadbać, by było nie tylko praktyczne, ale również, by stanowiło prawdziwą ozdobę wnętrza. Gdzie może wisieć okrągłe lustro ścienne, by elegancko podkreślać charakter mieszkania?

Lustro okrągłe na ścianę

Damski kącik

Okrągłe lustro na ścianę będzie idealne w sypialni, gdzie zostanie powieszone tuż nad toaletką. Jest to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim bardzo estetyczne.

Nad toaletką w stylu glamour można powiesić duże, okrągłe lustro ścienne, które będzie miało ramę z kryształków. Do takiego zestawu niezbędny jest stolik na lwich łapach praz wygodny fotel. Koniecznie czarny, czerwony lub fioletowy.

Do bardziej stonowanej, prostej sypialni będzie pasowało okrągłe lustro na ścianę w drewnianej ramie. Warto zwrócić uwagę na ramy, które rozszerzają się ku dołowi i zwężają na górze. Takie lustro wygląda bardzo intrygująco. Sypialnia w bieli z drewnianymi dodatkami będzie wyglądała bardzo romantycznie i elegancko.

Dekoracja salonu

Dawno już minęły te czasy, gdy w salonie na ścianach wisiały wyłącznie obrazy. Dziś lustro jest dekoracją, która jest bardzo często wykorzystywana. Najczęściej wieszamy je nad komodą lub nad sofą, ale w większym pokoju można zaaranżować wygodny kącik wypoczynkowy, gdzie również znajdzie się okrągłe lustro ścienne.

W kąciku wypoczynkowym warto postawić nie tylko fotel, ale również mały stolik, na którym można umieścić lampkę oraz postawić filiżankę kawy. Chcąc wykonać gustowną dekorację warto powiesić okrągłe lustro na ścianę, które znajdzie się tuż nad fotelem.

Chcą wyróżnić kącik wypoczynkowy można zdecydować się na tapetę na niewielkim kawałku ściany. Należy jednak wtedy pamiętać, że to właśnie tapeta będzie narzucała styl, w jakim ma być rama lustra.

Warto trzymać się zasady, która mówi, że na bogato zdobionej ścianie należy wykorzystać prostą ramę i odwrotnie. Na ścianie, która ma subtelny zwór można powiesić lustro, które jest charakterystyczne i efektowne. Nie można pozwolić sobie na przesadę, która jest oznaką złego gustu. Umiar zawsze jest mile widziany.