Funkcjonalne gniazdo blatowe – jakie wybrać?

białe gniazdo nablatowe

Gniazda w kuchni to potrzebne wyposażenie umożliwiające podłączenie urządzeń, dla których prąd jest wymagany do działania. Dostępne są modele blatowe, które są bardzo funkcjonalne. Można do nich podłączyć kilka urządzeń w jednym czasie, a przy tym są bardzo dyskretnie umieszczone w blacie.

Gniado blatowe – jakie wybrać?

Drobny sprzęt AGD najczęściej podłączany jest do gniazd blatowych na określany czas, po czym ląduje w szafce bądź szufladzie. Warto zaznaczyć, że do jego podłączenia najwygodniejszym rozwiązaniem jest model montowany właśnie w blacie. Jest to rozwiązanie znane ludziom od dawna. Gniazdko wysuwane z blatu dostępne jest do kupienia w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Najlepiej zakupić je od uznanego producenta (jednym z liderów tego rodzaju rozwiązań jest marka GTV). Warto też pamiętać zawczasu, że przy wyborze powinna soię dla nas liczyć się nie tylko jego estetyka, ale też wytrzymałość, wielkość oraz ilość gniazdek znajdujących się na listwie.

Gniazdo blatowe – jakie wybrać?

Warto wiedzieć o tym, że montaż gniazda w blacie sprawia, iż będzie ono w każdym momencie pod ręką. Do większych urządzeń typu lodówki stosowane są gniazdka sieciowe. Natomiast do mniejszego sprzętu najlepiej stosować gniazda blatowe. W zależności od typu kuchni, jej wielkości oraz wolnego miejsca, na blacie można zastosować właściwe wielkością gniazdka kuchenne meblowe. W przypadku braku miejsca można wybrać okrągłe, wysuwane z blatu gniazdka meblowe. Najczęściej można do nich podłączyć 2-3 urządzenia w jednym czasie. Jeżeli celem jest ładowanie komórki bądź tabletu w kuchni, zdecydowanie warto postawić na gniazdko wysuwane z blatu. W wielu przypadkach mają one moc 230 V i są wyposażone w wejście USB. Bardzo istotne jest kupno gniazda blatowego objętego wieloletnią gwarancją. Dzięki temu będzie można być spokojnym o jego jakość.