Łóżka 120×200 – co należy wiedzieć przed zakupem?

łóżko 120 x 200

Obecnie rynek zdominowały sklepy oferujące przystępne cenowo meble, w tym szeroką ofertę łóżek. Lecz opcja szybkiego dokonania zakupu nie powinna wodzić za nos – przed inwestycją należy zastanowić się nad wadami i zaletami obecnych ofert i sprecyzować co przy kupnie łóżka jest najważniejsze.

Jaki materiał wybrać?

Obecnie w większości sklepów można zakupić łóżka 120×200 wykonane z drewna lub tapicerowane.

  • Łóżka drewniane

Należy pamiętać, że łóżko drewniane, aby było wytrzymałe powinno być wykonane z olchy, lub dębu, nie ze sklejki. Przewagą drewna nad materiałem tapicerowanym jest jego antyalergiczność. Drewno może być w szczególności lepszym wyborem, gdy klient posiada zwierzęta – łóżka tapicerowane o wiele bardziej podatne są na zadrapania, zbierają o wiele więcej kurzu i sierści. Przy drewnie mamy również gwarancję, że nie przebarwi się, np. od słońca, ani nie zabrudzi się od dziecięcych kredek czy wylanych napoi. 

  • Łóżka tapicerowane

Jeśli jednak wygląd jest najistotniejszy, łóżka tapicerowane mogą być idealnym wyborem do szykownej sypialni. Cenowo obciążają one portfel bardziej, jednak posiadają duży wybór tkanin obiciowych w  bogatej palecie kolorów oraz szeroki wybór wezgłowi.

Łóżko sypialniane 120×200 – zakupić w salonie czy przez Internet?

Na początku należy zastanowić się, czy łóżko korzystniej zakupić przez Internet, czy wybrać je samemu w sklepie meblowym. Pod uwagę tutaj trzeba wziąć koszty dostawy, oraz ryzyko płynące z zakupienia nie obejrzanego wcześniej produktu.

  • Sklepy internetowe

W przypadku sklepów Internetowych cena  łóżka 120×200 wacha się od czterystu aż do tysiąca złotych. Kolor oraz rozmiar łóżka można konfigurować samodzielnie, w większości przypadków materac trzeba jednak dokupywać oddzielnie. Należy zawsze sprawdzić czy przesyłka jest ubezpieczona i do jakich obszarów sklep dowozi. Czasami sklepy meblowe operują jedynie na obszarze jednego miasta, a samo miasto może być podzielone na strefy – dowóz w pierwszej strefie kosztować może aż 60 złotych, a w ostatniej do 80 złotych. Dużym plusem w zamawianiu przez Internet jest dostęp do opinii innych klientów w sekcji komentarzy, co pozwala na łatwe weryfikowanie jakości łóżka (zobacz tutaj).

  • Sklepy stacjonarne

Sklepy stacjonarne dają to, czego zakup przez Internet zaoferować nie może zaoferować – możliwość sprawdzenia produktu osobiście. Dodatkowo dużym plusem jest możliwość zakupu łóżka 120×200 z materacem – większość sklepów oferuje własne materace pod swoją ofertę łóżek. Niektóre łóżka, szczególnie te składane, mogą bezproblemowo zmieścić się do dużego rodzinnego samochodu, co oznacza dostawę na własny koszt. W innych przypadkach sklepy oferują dostawę, zwykle w przedziale 50 złotych. Łóżka 120×200 można często zakupić od ręki, niweluje to często przedłużający się okres czekania na dostawę w domu.

Jak kupić mądrze?

Najważniejsze przy wyborze łóżka jest wyszukanie opinii na temat produktu w Internecie, bądź porozmawianie o produkcie z pracownikiem sklepu. Odpowiednio dostosowane łóżko do oczekiwań klienta, będzie służyło przez wiele lat.