Toaletki do sypialni – proste, funkcjonalne i pełne charakteru

toaletki do sypialni

Toaletka, to kojarzący się staroświecko, ale wciąż chętnie kupowany mebel. Toaletka umieszczona w sypialni nie tylko dopełnia wnętrze stylistycznie, ale pełni przede wszystkim funkcję praktyczną. Wyposażona w odpowiednie lustro i pojemne schowki znacznie ułatwi codzienne – poranne i wieczorne – czynności toaletowe. Taki mebel w sypialni jest jej prawdziwą ozdobą.

Toaletki do sypialni – ruchome lustra i stylowe żarówki

Najważniejszym elementem toaletki jest lustro. Lustra przy toaletkach często są częściami ruchomymi. Uchylać je można w przód lub w tył, popularne są jednak również toaletki wyposażone w główne, nieruchome lustro oraz dwa ruchome lustrzane skrzydła po bokach. Ruchome lustra pozwalają spojrzeć na twarz z różnych perspektyw, tak, by możliwie jak najdokładniej ocenić fryzurę czy makijaż.

Popularne są również, w miejscach jak NovoDom.pl, toaletki, których lustra wyposażone są w światło. Praktyczne, a jednocześnie stylowe jest światło w formie żarówek umieszczonych po bokach lustra i na górnej krawędzi lustra. Tego rodzaju lampki przy lustrze toaletki kojarzą się z garderobą gwiazd teatru, przede wszystkim jednak żarówki takie perfekcyjnie rozświetlają twarz ułatwiając wykonanie idealnego makijażu lub przeprowadzenia innych, wymagających precyzji czynności.

Romantyczny klimat dzięki toaletce do sypialni

Model z żarówkami jest niezwykle popularny, jednak wiele osób wybiera również modele bez oświetlenia. Mogą to być nawiązujące wzorem do stylistyki ubiegłych wieków meble w stylu romantycznym. Takie toaletki dostępne w sklepach często utrzymane są w kolorze bieli. Proste lub lekko wyginane nogi, zaokrąglone kąty oraz nawiązujące kształtem i zdobieniami do staroświeckich modeli lustro wpisują się w modny już od długiego czasu klimat retro. Do tego rodzaju toaletki dobrać można taboret w tym samym stylu, wyposażony w miękkie tapicerowane siedzisko. Taki komplet mebli jest zarówno wygodny, jak i bardzo elegancki.

Nowoczesne wnętrze 

Sklepy z meblami oferują również toaletki do sypialni w kolorze czarnym. Są to nowoczesne w designie modele o prostych formach, wyposażone w okrągłe lustro oraz wiele małych, praktycznych szufladek na kosmetyczne drobiazgi. Ozdobione są one często ornamentami w kolorze srebrnym lub złotym. Taka toaletka pasować może do wielu różnych wnętrz. Połączona z resztą mebli w kolorze jasnym lub czarnym będzie bardzo eleganckim uzupełnieniem całego wystroju. Czarna toaletka do sypialni posiadać może również elementy ozdobione politurą w odcieniach ciepłego brązu. Taka toaletka pasuje do wnętrz zarówno nowoczesnych, jak i oldschoolowych. 

W sypialni utrzymanej w ciemniejszej kolorystyce dobrze wyglądać będzie również toaletka złożona z jasnych i ciemniejszych elementów. Połączenie czerni, bieli oraz elementów w kolorze naturalnego drewna jest nowoczesne, funkcjonalne, i świetnie pasuje do wielu wnętrz.

Toaletki dla dziewczynek

Toaletki wzorowane na modelach przeznaczonych dla dorosłych kobiet kupić można również w wersji dla dziewczynek. Są to zazwyczaj meble utrzymane w tonacji biało-różowej, jest to często odpowiednio mniejsza kopia utrzymanej w romantycznym stylu toaletki dla pań.