kinkiet zewnętrzny

Aby ulice były oświetlone przez całą dobę, wynaleziono oświetlenie uliczne. Dzięki sztucznemu światłu zapewnianemu przez system oświetlenia zewnętrznego można łatwo poruszać się i przemieszczać. Jeśli chcesz zainstalować oświetlenie na swojej posesji, musisz najpierw dowiedzieć się, jakie są rodzaje oświetlenia.

Jakie są różne typy opraw oświetleniowych?

Oświetlenie ogólne obejmuje oświetlenie krajobrazowe i oświetlenie głównych ulic. Istnieją również oprawy oświetlenia miejscowego: architektoniczne, ścienne, naziemne i zwieszane. Oświetlenie ozdobne obejmuje lampy podłogowe, oprawy ścienne i naziemne, a także wszelkie konstrukcje wiszące.

Kinkiet zewnętrzny do domu jednorodzinnego

Najpopularniejsze oprawy oświetleniowe do domów jednorodzinnych to te, które są przymocowane do ściany domu lub ogrodzenia. Kinkiet zewnętrzny wygląda solidniej niż zwykłe wersje lamp. Równomiernie rozprowadza światło i oświetla otoczenie, a jego dekoracyjny kształt nadaje mu atrakcyjny wygląd.

Girlandy i latarnie to kolejna opcja oświetlenia dekoracyjnego, którą można wykorzystać do ozdobienia fasady budynku lub drzew w ogrodzie. Nie są one zbyt mocne. Modele te doskonale sprawdzają się jednak jako oświetlenie dodatkowe.

Światła mogą mieć dowolny kształt – kuli, piramidy lub sześcianu. Oprawy oświetlenia terenu są często wykonywane w formie dekoracyjnych rzeźb, które uzupełniają wystrój domu. Konstrukcje podwieszane obejmują oprawy sufitowe. Montuje się je na powierzchniach poziomych. Można je na przykład zamontować na ganku lub na dachu budynku, aby oświetlić określony obszar.