fotel uszak

W ostatnim czasie fotele uszak cieszą się naprawdę dużą popularnością. Ich dużą zaletą są przemyślane proporcje, dzięki którym fotel wydaje się lżejszy, niż jest w rzeczywistości.

Cechy fotela uszak

Cechy fotela uszak to przede wszystkim wysokie podłokietniki, wysokie oparcie oraz wygodne siedzisko. Fotel nie wydaje się ciężki dzięki zastosowaniu smukłych nóżek. Do tego zajmuje niewiele miejsca, więc wolną przestrzeń można wykorzystać na inne rzeczy. Fotele uszaki świetnie pasują nie tylko do nowoczesnych, ale również tradycyjnych miejsc. Jest to mebel reprezentatywny, dlatego powinien znajdować się w miejscu, gdzie przyjmowani są goście. Fotele wypoczynkowe zapewniają użytkownikowi wysoki komfort siedzenia. Fotele typu uszak cechują się wysokim oparciem z tzw. uszami. Głównie ze względu na wygodę, ale również atrakcyjny design fotele uszak są cenione przez konsumentów. Dostępne są fotele w estetyce retro, klasycznej, a nawet nowoczesnej. Mebel zyskuje na lekkości wizualnej dzięki smukłym nóżkom. Jest to też mebel o konstrukcji uniwersalnej, ponieważ pasuje do większości przestrzeni użytkowych. W przestrzenie prywatnego gabinetu klasyczny fotel uszak będzie prezentować się fenomenalnie.

Wykonanie foteli uszak

Fotel uszak z tego sklepu, jest wykonany z materiału, który świetnie układa się pod ręką. Ten materiał cechuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Odpowiednie wyprofilowanie zapewnia niepowtarzalny wypoczynek. Zarówno osoba niska, jak i wysoka może wypocząć na fotelu typu uszak. Fotel dobrze pasuje do sypialni i salonu. Jest to mebel dostępny w różnych wariantach i dopasowany do różnych wnętrz. Na komfort wypoczynku użytkownika duży wpływ ma też masywna konstrukcja. Skóra ekologiczna oraz skóra naturalna to niektóre z rozwiązań obicia fotela uszaka. Do pokoju dziennego lub salonu lepiej pasować będzie tapicerka w postaci tkaniny obiciowej. Jest łatwa w utrzymaniu czystości, a do tego ma bardzo miłą teksturę. Wybierając fotel uszak, trzeba koniecznie sprawdzić wykończenie podstawy. Podstawa metalowa lub drewniana to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie.