Czym są knoty do świec, jak działają i jakie są główne typy

Knoty świec to cienkie paski materiału, które są wkładane w dno świecy. Pomagają w utrzymaniu płomienia i rozprowadzaniu ciepła. Istnieją trzy główne rodzaje knotów: bawełniany, sojowy i woskowy. Bawełna jest obecnie najczęściej używanym rodzajem knota w świecach, ponieważ jest tania i pali się równomiernie. Soja staje się coraz bardziej popularna, ponieważ spala się wolniej niż bawełna i uwalnia mniej sadzy niż wosk pszczeli. Świece z wosku pszczelego palą się czystym jasnym światłem, ale są też droższe w produkcji.

Co powoduje, że różne rodzaje knotów są mniej lub bardziej popularne?

Różne rodzaje knotów są używane do różnych celów. Istnieją trzy rodzaje knotów dostępne tutaj – bawełniany, parafinowy i sojowy. Knoty bawełniane są najpopularniejszym rodzajem płomienia świecy, ponieważ zapewniają czysty płomień bez dymu i zapachu. Palą się również dłużej niż inne typy. Świece z wosku sojowego stają się coraz bardziej popularne, ponieważ palą się czyściej, jaśniej i szybciej niż inne rodzaje. Świece sojowe mogą być również wytwarzane z różnymi zapachami, które czynią je bardziej atrakcyjnymi dla klientów.

palący się knot do świecy

Jaka jest różnica między knotami bawełnianymi i drewnianymi i który wybrać?

Knoty bawełniane są najczęściej używanym rodzajem knota do świec. Są wykonane z bawełny lub innego naturalnego włókna i emitują czyste, miękkie światło, które nie jest ostre dla oczu. Drewniane knoty są również używane do świec. Mają bardziej naturalny wygląd i można je znaleźć w wielu różnych rodzajach drewna. Drewniane knoty wytwarzają ciepłe światło, które jest mniej ostre dla oczu niż knoty bawełniane.