zestaw do robienia świec sojowych

Świece sojowe cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje właściwości. W przeciwieństwie do świec parafinowych są to produkty naturalne i przyjazne środowisku. Co więcej,  można je w prosty sposób stworzyć samodzielnie w zaciszu własnego domu wykorzystując zestaw do świec sojowych. Oto zalety i właściwości ekologicznych świec. 

Ekologiczne świece sojowe 

Wosk sojowy, a więc również i świece z niego wykonane to produkt w pełni ekologiczny, który w przeciwieństwie do świec parafinowych, wyróżnia się brakiem toksyn w składzie oraz wyższą czystością. Pozyskiwany z ziaren soi wosk pozbawiony jest rakotwórczych substancja, a także charakteryzuje się znacznie mniejszą alergennością. Z tego względu wybierany jest przez osoby zmagające się z uczuleniami. Składniki pozyskiwane prosto z natury do wykonania świec sojowych są w pełni bezpieczne. Kontrastuje to z produktami, które wytwarzane są z parafiny, będąc skutkiem ubocznym procesu oczyszczania ropy naftowej czy węgla. 

Zalety świec sojowych

Jakie są zalety świec sojowych? W tym miejscu można by wymienić bardzo dużo doskonale znanych właściwości. Skupimy się jednak na przedstawieniu najważniejszych. Świece sojowe wyróżnia:

  • czysty skład oraz brak toksyczności 
  • niższa temperatura topnienia wosku sojowego, a tym samym dłuższy czas palenia świecy 
  • brak efektu kopcenia 
  • jasny delikatny płomień 

Ze względu na wyższą jakość oraz naturalny skład, dostępne w sklepach świece sojowe odróżniają się od świec parafinowych wyższą ceną. Warto więc zainteresować się samodzielną produkcją sięgając po zestaw do robienia świec.

topwosk zestaw do świec sojowych

Zestaw do robienia świec sojowych

Jak zrobić świece sojowe? Jest to proces banalnie prosty, który bez przeszkód wykonać możemy w domu. Wszystkie akcesoria niezbędne do ich wykonania znaleźć można, nabywając zestaw do robienia świec sojowych (tutaj). Tak przyrządzone gotowe świece można wykorzystać do nadania nastroju własnemu mieszkaniu lub podarować, jako prezent.