plisa okienna

Możliwość zasłonięcia okien to dla wielu osób niezwykle ważny element komfortu w mieszkaniu. Chęć zasłaniania okien wynika nie tylko z dużego nasłonecznienia, ale także z potrzeby prywatności. W sprzedaży znaleźć można coraz więcej różnego rodzaju systemów zasłaniania okien oraz typów rolet okiennych. Czym się kierować wybierając rolety do swojego mieszkania?

Klasyka odchodzi do lamusa

Zasłony uszyte z tkaniny, powieszone na karniszu z kółeczkami to klasyczny, ale coraz rzadziej stosowany sposób zasłaniania okien.

Tego rodzaju zasłony wypierane są już od lat przez inne systemy. Rozwiązania zaciemniające do wnętrz są wciąż udoskonalane.

Jednym z najpopularniejszych obecnie sposobów – (https://lestore.pl/sklep/rolety-plisowane) zasłaniania okien są klasyczne rolety montowane na ramie okiennej. Zamiast zwykłych rolet opuszczanych od góry do dołu zdecydować się można na przykład na plisy okienne.

plisa okienna

Plisa okienna – steruj światłem w swoim mieszkaniu

Plisa okienna to nowoczesny typ rolety okiennej umożliwiający zasłonięcie okna nie tylko od góry. Dzięki takiemu rozwiązaniu zasłonić można także tylko dolną, lub nawet tylko środkową część okna czy drzwi balkonowych.

Plisy okienne lub też inaczej rolety harmonijkowe można zamontować inwazyjnie – nawiercając otwory w suficie lub we wnęce okiennej. Można również zdecydować o montażu nieinwazyjnym – oznacza to, że rolety można zamontować i zdemontować nie pozostawiając żadnego śladu.

Kolor ma znaczenie

Plisy okienne kupić można w wielu kolorach. Podejmując decyzję o kolorze rolet należy się zastanowić, jaki rezultat chcemy uzyskać.

Kolor plisy okiennej wpływa na odbiór wnętrza i na jego styl. Zasłona okienna w kolorze czarnym stworzy w pomieszczeniu zupełnie inny efekt, niż taka w odcieniach bieli. Prócz rolet w klasycznym czarnym lub białym kolorze kupić można również rolety harmonijkowe w kolorach takich, jak czerwień, beż lub nawet fiolet.

Taka roleta nie tylko pozwoli regulować światło w pomieszczeniu, ale będzie również ozdobą wnętrza. Odpowiednio dobrana do reszty wystroju doda mu elegancji.