Najlepsze pomysły na ozdabianie świec

Jesienią i zimą chcemy, aby nasze mieszkanie było wygodne, przytulne i ciepłe. Podczas ciemnych i zimnych miesięcy nie tylko wnętrze, ale także oświetlenie dodaje uroku. Ręcznie robione dekoracje – świece. Wbrew pozorom są bardzo łatwe do wykonania. Poza tym praca z nim to świetna zabawa, zwłaszcza jeśli intryguje Cię pomysł wypróbowania nowych wzorów, zabawy kolorami i dodatkami.

Udekoruj świece suszonymi kwiatami

Dekorowanie świec suszonymi kwiatami to jedna z najpiękniejszych i najprostszych technik, które dodadzą naturalnego piękna i wyrafinowania Twoim świeczkom. W zależności od preferencji możesz użyć różnych kwiatów, takich jak suszona lawenda, róże lub gerbery, aby stworzyć niepowtarzalny design i subtelny zapach. Inne pomysły na ozdabianie świec znajdziesz we wpisie https://topwosk.pl/pl/blog/Pomysly-na-ozdabianie-swiec/6.

Świece do kawy, czyli jak ozdobić świeczki do kawy

Jeśli chcesz udekorować swoją świecę sojową ziarnami kawy, masz do wyboru wiele zabawnych sposobów. Pierwszym z nich jest udekorowanie koralikami powierzchni świecy, która nieco zestala się. W tym celu należy użyć pęsety i stworzyć określony wzór, który nada świecy oryginalny wygląd. Do świecy możesz również włożyć ziarna kawy, aby stworzyć niepowtarzalną i pachnącą dekorację. Dodatkowo możesz dodać nasz olejek o smaku kawowym – ten olejek pozwoli Ci cieszyć się wyjątkowym aromatem kawy.

suszone kwiaty do ozdabiania świec

Udekoruj świece miką

Zdobienie świecy miką to prosty i elegancki sposób na uzyskanie dekoracyjnego efektu subtelnym oświetleniem. Aby to zrobić, najpierw przygotuj powierzchnię świecy – wosk należy wytrzeć do czysta i wysuszyć. Następnie za pomocą pędzla rozprowadź cienką warstwę kleju wodnego lub specjalistycznego kleju mikowego na powierzchni świecy.
Gdy klej jest jeszcze mokry, posyp miką powierzchnię świecy, starając się równomiernie ją rozprowadzić. Upewnij się, że pozostawiłeś wystarczająco dużo miejsca między każdym obszarem pokrytym miką, aby uniknąć nadmiernego połysku i utraty połysku. Po wyschnięciu kleju nadmiar miki można łatwo usunąć lekkim pociągnięciem pędzla lub delikatnie potrząsnąć świecą.