Dywan marmurowy – stylowa aranżacja wnętrz

dywan marmurowy

Urządzając mieszkanie lub biuro przywiązujemy dużą wagę do tego w jakim stylu będzie utrzymana przestrzeń. W tym celu dobieramy odpowiedni kolor ścian oraz wyposażamy wnętrze w idealnie dopasowane meble. Jednak jednym z najważniejszych elementów związanych z dekoracją przestrzeni są dodatki, które nadają wnętrzu spersonalizowanego akcentu i są swego rodzaju wisienką na torcie.

Dywany

Jednym z najpopularniejszych i nie wychodzących z mody dodatków do wnętrz są dywany. Dzięki bogatemu wzornictwu, sporej ilości materiałów, a także dużemu wyborowi rozmiarów, każdy amator dywanów znajdzie coś, co idealnie będzie pasowało do jego wnętrza.

Dywany marmurowe – do jakich wnętrz?

dywan marmurowy

W ostatnim czasie, królującym na rynku dywanów oraz bardzo często wybieranym do aranżacji wnętrz, stał się dywan z marmuru. To rozwiązanie jest najczęściej kupowane do wnętrz w stylu klasycznym, nowoczesnym i minimalistycznym. Ze względu na swój delikatny wygląd, nie wprowadza do pomieszczenia chaosu i dobrze współgra z innymi dodatkami, takimi jak zasłony lub poduszki dekoracyjne. Tego typu dodatek jest używany do salonów, sypialni, przedpokoju, a nawet łazienek. Wraz z rosnącą popularnością, na rynku zaczęły pojawiać się różne rodzaje dywanów marmurowych. Występują małe i duże egzemplarze. Można znaleźć je w różnej gamie kolorystycznej, chociaż najczęściej występują w kolorach ziemi. W zależności od preferencji, sklepy tj. Sklep Eureka oferują dywany marmurowe bez połysku oraz takie, które są szyte błyszczącą nicią.

Dywan marmurowy – inspiracja przyrodą

Jego wzór został zapożyczony prosto z natury, a dokładniej ze skały powstałej z przeobrażenia wapienia. W przyrodzie występuje w wielu kolorach, a w przemyśle tekstylnym można spotkać najczęściej dywan czarny marmur. Dużą popularnością cieszą się też te występujące w barwie szarej i białej.