Dywany antypoślizgowe – bezpieczeństwo i komfort

dywan antypoślizgowy kosmos

Dekorując dom lub mieszkanie, zwykle podstawowym kryterium wyboru jest wygląd dodatków. Wybierając dywany warto pomyśleć także o tym by były bezpieczne. Dywan antypoślizgowy czy też chodnik antypoślizgowy sprawdzi się doskonale w domu, w którym przebywają dzieci i osoby starsze.

Dlaczego warto kupić dywan antypoślizgowy?

dywan antypoślizgowy czarnyDzieci to istne wulkany energii, w ferworze zabawy często zdarza im się poślizgnąć lub potknąć, dlatego powinniśmy upewnić się, że podłoga po której biegają jest bezpieczna. Dywany antypoślizgowe pomogą nam w zapewnieniu im komfortu i bezpieczeństwa. Nie przesuwają się ani nie podwijają, są świetnym miejscem do zabaw. Dodatkowo są dobrą izolacją, dzięki której dzieciaki nie poobijaną kolan i nie zmarzną.

Doskonale sprawdzą się także w przypadku osób starszych, którzy nie są już w pełni sprawni czy tych poruszających się za pomocą laski lub chodzika. Konstrukcja dywanu zmniejsza ryzyka zahaczenia o brzeg nogą, umożliwia płynne przejeżdżanie kółkami. Dywan zawsze pozostaje na miejscu.

Chodniki antypoślizgowe to nie tylko bezpieczeństwo i wygoda. Bogata oferta wzorów i kolorów, pomoże udekorować mieszkanie, nadać mu charakteru, ożywić wnętrze. Można wykorzystać je w pokoju dziecięcym, salonie a nawet kuchni. Powierzchnia antypoślizgowa w większości jest odporna na zużycie dlatego dywan może posłużyć wiele lat. Warto zdecydować się na taki rodzaj dekoracji w trosce o bezpieczeństwo bliskich.

Taki dywan nie musi być kosztową inwestycją, wystarczy sprawdzić ofertę sklepu EUREKA aby zobaczyć, że kupimy ładne i tanie dywany antypoślizgowe.

Na jakiej powierzchni sprawdzi się dywan antypoślizgowy?

Dywany antypoślizgowe można zastosować na każdej powierzchni, jego spodnia cześć jest wykonana z materiału, który zapobiega przesuwanie zarówno na płytkach, panelach czy parkiecie. Można wykorzystać go również do dekoracji zgaszonego tarasu. Dodatkowo jego obszycie jest wykonane tak by zapobiegać podwijaniu krawędzi. Materiał wierzchni jest zwykle wykonany z włókien syntetycznych dlatego łatwo utrzymać go w czystości.