Klasyczna czy nowoczesna lampa do biura? Co wybrać?

lampy do gabinetu i biur

Lampy do biura można znaleźć w bardzo różnych stylach i konfiguracjach. W zależności od potrzeb klientów producenci oferują dość sporo oryginalnych modeli, które zaskakują naprawdę dobrą jakością i wyjątkowym designem. Jaka więc lampa sprawdzi się w tradycyjnym wnętrzu, a jaką warto zastosować w nowoczesnym gabinecie? Podpowiedź poniżej.

Lampy do biura w nowoczesnym stylu


Coraz więcej osób urządza swoje biura i kancelarie w bardzo nowatorski sposób. Jasne przestrzenie, nowoczesne meble, efektowne dodatki sprawiają, że w takim miejscu bardzo dobrze się pracuje i miło spędza się czas. Biuro w takim klimacie wymaga także odpowiedniego oświetlenia. W tym przypadku warto postawić na designerskie lampy sufitowe, efektowne lampy podłogowe oraz ozdobne lampy biurkowe. Dobrze jest czasem na ścianach powiesić również kilka kinkietów, które nie tylko dopełnią światło, ale i również podkreślą to, co znajduje się na ścianach, czyli np.: obrazy, dyplomy, certy fiaty itp.

lampa wisząca do biura

Tradycyjne oświetlenie biurowe, czyli klasyka zawsze na topie


Oświetlenie biurowe może być też proste, minimalistyczne i stonowane. Lampy w formie figur geometrycznych lub te wyposażone w proste, szklane klosze doskonale uzupełnią nie jedno tradycyjne biuro, w którym dominują klasyczne meble i dodatki. W tego typu miejscach, droga, luksusowa lampa gabinetowa na pewno będzie rzucała się w oczy. Wiele osób nawet rezygnuje z figurek ceramicznych i rzeźb na rzecz stylowej lampy, która sprawi, że wnętrze nabierze uroku.

Gdzie kupić dobre jakościowo lampy?


Lampa gabinetowa powinna posłużyć klientom przez co najmniej kilka kolejnych lat. Warto więc kupić ją w dobrym sklepie z oświetleniem lub zamówić idealny model bezpośrednio od producenta. Jeżeli klient chce znaleźć niepowtarzalny model, to warto odwiedzić mniejsze, lokalne sklepy z wyposażeniem wnętrz, gdyż tam czasami również można natrafić na prawdziwe perełki.