Półokrągłe dywaniki do kuchni, na balkon lub łazienki i nie tylko

Dodanie dywanowego półksiężyca tuż przed wejściem do kuchni lub drzwiami do ogrodu lub balkon może sprawić, że pokój i wnętrze będą wyjątkowe lub bardziej atrakcyjne. Taki dywan w dość nietypowym kształcie zwiększy zainteresowania każdym rodzajem pomieszczenia.

Często konwencjonalny dywan w kształcie prostokąta może nie pasować do mebli. Zamiast tego dywan w kształcie półksiężyca może wyglądać lepiej i doskonale uzupełniać wystrój domu. Kolejną zaletą jest to, że półksiężycowy dywan dodaje współczesnego wyglądu każdemu nowoczesnemu wystrojowi. Niekonwencjonalny wygląd, geometryczny kształt i mały rozmiar mogą sprawić, taki półokrągły dywanik do kuchni czy łazienki, można wykorzystać w niemal każdym wejściu lub pokoju.

Półksiężyc do pokoju i sypialni

Dywany w kształcie półksiężyca najlepiej nadają się do miejsc, w których normalne kształty, takie jak prostokąt, koło lub kwadrat, nie pasują lub nie wyglądają tak dobrze. To nie tylko będą zwykłe dywaniki kuchenne czy łazienkowe. Niektóre nierównomiernie rozłożone pomieszczenia wymagają tego typu dywanów. Jako przykład mogą posłużyć długie i wąskie sypialnia, korytarze czy przedpokoje. W takich przestrzeniach dywan w kształcie półksiężyca może całkowicie zmienić cały wygląd i nastrój. Zakrzywiona przestrzeń dywanu przełamie długie pomieszczenie.

Dywaniki do kuchni, łazienki, balkon

Idealnym miejscem na umieszczenie półokrągłego dywanu jest wejście jak kuchnia, łazienka, balkon czy taras. Optymalnym rozwiązaniem jest wybranie chodników do kuchni i łazienki z odpowiednią warstwą antypoślizgową lub podkładkami. Kuchnia i łazienka należą do najbardziej uczęszczanych miejsc, więc dywaniki do kuchni i łazienki powinny mieć odpowiednie właściwości zwiększające bezpieczeństwo. A upadek z pełnym dzbankiem gorącej herbaty lub przy wychodzeniu z łazienki może być nie tylko bolesny, ale i wstydliwy. W ekstremalnych sytuacjach i bolesny, i wstydliwy.

Dywaniki półokrągłe przed kominkiem

Małe dywany w takim kształcie można także układać przed kominkiem. Należy pamiętać, że przed kominkiem nie należy trzymać dywanu wykonanego z naturalnych włókien, takich jak wełna lub bawełna. Lepiej używać bardzie odpornych materiałów syntetycznych, takich jak polipropylen, poliamid czy olefina.

Dywaniki wejściowi-wyjściowe

W niektórych sytuacjach może się zdarzyć, że dywan nie będzie nie pasował, ponieważ miejsce jest niewygodne lub chodzi o miejsce zarówno wewnątrz, jak i wewnątrz drzwi balkonowych lub wyjściu na taras albo do ogrodu. Rozwiązanie jest proste – wystarczy okrągły dywan przeciąć na pół. To pozwoli zrobić dywan pozwalający zachować jednolitość wystroju.

W ten sposób można wykorzystać np. maty z włókna kokosowego w miejscach, gdzie chce się mieć taki sam dywanik lub chodniczek zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, przy wejściu z tarasu lub werandy do środka. W ten sposób można robić chodniki do kuchni lub do łazienki. Wystarczą do tego nożyk do cięcia, marker i miarka. Aby ostatecznie wykończyć dywan, należy też wykończyć odpowiednio krawędzie. Robią to m.in. firmy dywaniarskie, które obszywają boki przędzą, tzw. „overlock”, kleją krawędzie na gorąco lub podwijają boki i podklejają spód specjalną pianką.